Para Birimi Seçiniz TL

Hakkimizda | Ekibimiz | Foto galeri | Bölgesel bilgi | Önemli bilgiler | Bizimle çalişir misiniz? |

 
 
Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş cad. Suluhan işhanı Kat:3 No:84 Atatürk Alanı -Ortahisar - TRABZON Kemerkaya / Ortahisar / Trabzon Tel: 462 3268808 :: 462 3268877 :: 532 2850652 :: E-Mail: borex@borexemlak.com

HABERLER ve DUYURULAR « Geri Dön

- Ayakçıya mektup.....

    Ayakçıya mektup,

     Ben Emlak Müşaviriyim! Hani benimle aynı onurlu işi yaptığını savunduğun meslek mensubu…

     Oysa ben bu mesleği tüm kanunlara, yönetmeliklere ve yasal yükümlülüklere uyarak, mesleğin tüm sorumluluklarının bilinci içerisinde, tarafların hak ve çıkarları terazisini gözeterek, ailemin ve kendimin şeref ve onuruyla çalışıyorum.

     Oysa sen 'ayakçı'

     Kimi zaman bir site yöneticisi, kimi zaman bir apartman görevlisi, kimi zaman kahvenin bir müdavimi olarak karşıma çıkıyorsun. Benimle aynı işi yaptığını savunuyorsun ama kanun hukuk tanımıyorsun, yükümlülükler senin için konmamış sanki, mesleğimi hiç sevmiyorsun çünkü sevseydin yükümlülüklerini öğrenirdin.

      Memleketimde bugüne kadar konan kuralların yavaş işlemesi, iltimas hep sana yaradı ben vergilerimi, kiramı,elektrik, su, ilan vb gibi pek çok giderleri öderken, mesleğimi öğrenirken, hakkı savunurken sen?

      Sen 'ayakçı' vergi vermedin hiçbir şey ödemeden, ekmeğimi çaldığın yetmedi çoluk çocuğumun geleceğine göz diktin. Alıcı, satıcı, ev sahibi, kiracı senin için bir av oldu. Hak yedin, piyasa dengelerini bozdun, herkesi hepimizi mağdur ettin.

      Yalnızdım, derdimi kimseye anlatamadım en ağrıma giden seninle aynı kefeye konmamdı.

      Dur artık unutma yalnız değilim... Şimdi mesleki geleceğime daha güvenle bakıyorum! Çünkü kendi mesleki örgütlenmemi 'meslek odalarımı' kurdum, mesleki kurallarımla sana geçit bırakmadım, bırakmayacağımda....

      Odamın çabalarıyla, 8 Temmuz 2003 tarihinde 'Emlak Komisyonculuğu Mecburi Standardı' ile mesleğimin onuru kurtuldu. Senin gibi parazitler ayıklanmaya başlandı.

      Son beklentim meslek kanunumuzun yasallaşması. Ondan sonra ise mesleğim senin gibi onursuz insanlardan arınarak, gelişmiş ülkelerdeki seviyesine ulaşacak. Ama sen bu ilkesizliğine devam edersen korkarım yerin hapis olacak.

      Ben Emlak Müşaviriyim! Bugün yaptığım işin bilinci ve haklı gururu ile çalışıyorum, mesleğimi seviyorum ve en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sana ve senin gibilere rağmen 'ayakçı'.

 
 

EMLAK ARAMA

 

 
Emlak Ara
 

EMLAK LISTESI

Satılık Kiralık

SIZI HABERDAR EDELIM

DÖVIZ KURU

  • USD 5.35

  • EUR 6.10

  • GBP 6.94